Projekty domów drewnianych w stylu kanadyjskim opierają się na stworzeniu lekkiego szkieletu drewnianego (z desek). Z drewna wykonane są również ich ściany.
Domy kanadyjskie projekty i ich zalety
Stosowane w nich rozwiązania i rozwinięta technika budowy sprawiają, że domy te są niedrogie, szybkie w budowie oraz energooszczędne. Odznaczają się także dużą trwałością, mogą być całoroczne – co sprawia, że stały się konkurencją dla budynków ceglanych. Po wykonaniu projektów domów drewnianych następuje ich budowa, która w dużej mierze ogranicza się do prac suchych. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe zastosowanie technologii oraz najwyższej jakości materiały.
Domy kanadyjskie – jak się je buduje?
Ustawia się je na fundamentach: płytowych albo na ścianach fundamentowych (od rodzaju fundamentu zależy później sposób układania podłogi). Podstawową konstrukcję domów stanowi szkielet drewniany, który składa się z pionowych, drewnianych słupków, ustawianych co 30, 40 albo 60 centymetrów od siebie (odległość między wszystkimi słupkami musi być jednakowa). Tak przygotowany szkielet obija się później płytami OSB, które usztywniają całą konstrukcję. Następnie dom ociepla się – najczęściej wełną mineralną.